Papatya Bileklik Yapımı

Papatya bileklik yapımı. Kristal boncuklar ile yapılan ve yapılışı zor gibi görünse de, dikkatli bir şekilde video izlendiği zaman bü tür ön yaygılara yer bırakılmayacak bir sunumu vardır. Modelde kristal kullanılmasa da olur fakat 8 mm. olması ve basık boncuk, diye adlandırdığımız özellikler olması şart. Kolay gelsin.
Papatya bileklik yapımında kullanılan malzemeler; çelik tel, bükülen tel, çek kristali, kanca, kalpli anahtar, bit, halka ve kıstırma.
Bilekliğimize başlarken ilk önce, bükülen telden 30 cm kesiyoruz. Kestiğimiz tele 6 adet çek kristali diziyoruz. Telin bir ucundan 3 cm kadar boşluk bırakılır ve diğer uzun olan tarafını, en son takılan kristalin içinden geçirilir. Böylece papatya simidi hazır olmuş oluyor. Telin bir ucunu makasla kesiyoruz. Daha sonra 2 adet ara bit taktıktan sonra 1 adet inci ve yeniden 2 adet ara bit takılır. Daha sonra 40 cm kestiğimiz çelik teli, papatyadaki çek kristalinin arasından geçiriyoruz ve 2 ucunu birleştiriyoruz. Daha sonra 11-12 adet çek kristalinin 2 ucunu, birleştirdiğimiz çelik telin arasından geçirdikten sonra, 1 adet kıstırmayı geçiriyoruz ve penseyle sıkıyoruz. Kaymaması için büküyoruz ve makas yardımıyla ucundan kesiyoruz. Aynı işlemi bilekliğin diğer tarafına uyguluyoruz. En sonunda da zinciri alıyoruz. Zincirin 1 tarafını pense yardımıyla açılır ve 2 adet kalpli anahtarı arasından geçiriyoruz. Zincirin ağzını pense yardımıyla kapatıyoruz. Daha sonra halka alıp kanca ile birleştirip, bilekliğin bir tarafından geçiriyoruz. Bilekliğin diğer tarafına da zinciri geçiriyoruz ve bilekliğimiz hazır hale geliyor.
Görüş ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz.

Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Ağlarda Biz
Web tasarım Web tasarım