Kopmayan Lastik Misinalı Tesbih Dizilişi


Kopmayan Lastik Misinalı Tesbih Dizilişi Açıklama

Artık tesbihleriniz kolay kolay kopmayacak.Lastik misina tesbih iplerinde olan aşınmaları önlüyor.
İlk bakışta “lastik misina sağlam olmaz” gibi ön yargılı olabiliriz fakat kullanmaya başladığınız zaman tesbihinizin uzun süre ve güvenli bir şekilde kullanılıyor olduğunu göreceksiniz. Misinanın 1 mm. olması gereklidir, normal misina yani ince misinalar olmayacağını hatırlatalım.
Kolay gelsin.
Kullanılan malzemeler; lastik misina, püskül ucu, zincir, düğüm gizleyen, üçgen, imame, ara top, halka, bit, kancalı çivi, çek kristali, püskül için pul ve pense.
İlk önce misinaya düğüm atıyoruz. Ardından 1 adet ara top geçiriyoruz. Daha sonra 11 adet adet çek kristalini misinadan geçiriyoruz. Tekrar 2 adet ara top ve arasına 1 adet halka koyuyoruz. Bu işlemi tesbihimiz bitene kadar uyguluyoruz. Kristal dizme işlemi bittikten sonra, 1 adet daha ara top koyuyoruz. Daha sonra tespihin ucundan 3 cm bırakarak makasla kesiyoruz ve üçgeni misinanın 2 ucundan geçirip, ardından imameyi geçiriyoruz. Daha sonra düğüm gizleyeni ve biti misina dan geçirip, biti penseyle sıkıyoruz. Daha sonra sıktığımız yere 1 mm kalacak şekilde, fazlalığı makasla kesiyoruz ve düğüm gizleyeni kapatıyoruz.
Püskül yapımına başlarken kancalı çiviyi alıp, altındaki halkayı açıyoruz ve püskül ucunu halkadan geçirip halkayı kapatıyoruz. Ardından 2 adet süsün arasına 1 adet çek kristali koyduktan sonra 1 cm boşluk bırakarak kesiyoruz ve penseyle büküyoruz. Ardından zinciri arasından geçiriyoruz. En sonunda 1 adet halka alıp düğüm gizleyen ile püskülü birleştiriyoruz. Tesbihimiz hazır hale gelmiştir.
Görüş ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Ağlarda Biz
Web tasarım Web tasarım